Upravit stránku
Když se Kristýna poprvé objednala na vyšetření do OB kliniky, vážila 102 kilogramů. Vstupní vyšetření ukázala, že má obezitu II. stupně a v těle více tuku než svalů. Kristýna se svěřila do péče odborníků a zvolila si cestu hubnutí s pomocí moderních metod léčby. Za rok shodila neuvěřitelných 41 kilogramů! S úbytkem kilogramů přibývalo sebevědomí, vitalita a radost ze života. Kristýna šla za svým cílem a nevzdala to!

Paní Jitka

"S obezitou jsem bojovala od narození mé první dcery v roce 1989. V těhotenství jsem přibrala 36 kg a vážila jsem 86 kg. Držela jsem drastické diety, jedla jsem 1xdenně ovoce a zeleninu. Zhubla jsem 10 kg, ale po třech měsících jsem přibrala ještě víc. Při pohybu jsem nehubla. Proto jsem začala užívat Adipex. Při užívání Adipexu jsem zhubla 16 kg.
Znovu jsem otěhotněla. V těhotenství jsem přibrala 11 kg, které jsem nechala v porodnici. Po porodu jsem tedy vážila 70 kg což byla váha před otěhotněním. Po mateřské jsem nastoupila do pekárny a postupně jsem přibírala na váze, až jsem vážila 90 kg. Cvičení nezabíralo a začala jsem mít potíže s páteří. Začala jsem hubnout pod vedením praktické lékařky, ale bez efektu. Váha se neustále zvyšovala, až jsem vážila 110 kg. Váha mě omezovala v pohybu a tehdy jsem začala uvažovat o bandáži. Praktická lékařka mi doporučila OB kliniku. Původně jsem měla obavu, že přestanu úplně jíst, protože budu muset hodně pít. Strach byl ale zbytečný. Poté, co jsem byla přijata na oddělení, tak jsem to chtěla vzdát a jít domů, ale nakonec jsem si to rozmyslela. Operovali mě 20. prosince, po propuštění domů jsem rodině připravila štědrovečerní menu a cítila jsem se dobře. Ani jsem neměla chutě na vánoční dobroty. K večeři jsem si dala jogurt. Moc důležitá je podpora rodiny, která mi moc pomohla. Netrpím ani nechutenstvím ani žádnou jinou obtíží. V současnosti si držím váhu 60 kg pomocí diety a pohybu. Dnes už jím vše kromě pečiva. Manžel je hrdý, že jsem to dokázala."


Manželé Vlastimil a Zdeňka 

Vlastimil

  • Věk: 56 let
  • Váha: před - 238 kg, po - 96 kg

Zdeňka

  • Věk: 50 let
  • Váha: před - 138 kg, po - 98 kg
"Oba jsme si libovali v dobrém jídle, pohybu jsme příliš neměli. Začali se u nás projevovat vážné zdravotní problémy, proto jsme se rozhodli navštívit OB kliniku. Pod dohledem odborníků jsme zahájili dietu a za pomocí bandáže jsme oba zredukovali více než 180 kg. Náš život se úplně změnil, ustoupily zdravotní problémy a jídlo přestalo být hlavním smyslem života. Váhu si oba držíme, náš život se od základu změnil, zdravotní stav výrazně zlepšil, jsme šťastní."

Pan Slávek 

"Od dvaceti let jsem trpěl nadváhou, několikrát jsem se pokoušel zhubnout, ale bezvýsledně. Pracoval jsem na střechách, s váhou téměř 130 kg se nabídky na práci nehrnuly. Věděl jsem, že musím situaci řešit a svěřil jsem se do péče odborníků OB kliniky. Po vstupní konzultaci jsem se rozhodl podstoupit bandáž žaludku. Změnil jsem stravovací návyky, po operaci jsem zmenšil porce jídla a začal sportovat. Zredukoval jsem 47 kg. Našel jsem si novou práci, jezdím teď po celém světě, jsem maximálně šťastný a vyrovnaný a nikdy bych nevěřil, co se mnou taková proměna udělá. Všem které obezita trápí tuto operaci doporučuji."