Upravit stránku
Gastroenterologie se zabývá chorobami zažívacího traktu - jícnem, žaludkem, střevy, játry a slinivkou břišní. Jedná se především o stavy spojené s bolestmi břicha, poruchami trávení, zvýšením hodnot jaterních testů, změnami rytmu stolice, nebo jde případně o krvácení ze zažívací trubice. Máte-li problémy se zažívacím traktem, nebo máte doporučení od svého praktického lékaře, sjednejte si konzultaci na naší OB Klinice. Veškerá péče je hrazena ze zdravotního pojištění.

Jaká vyšetření zajišťujeme

  • Horní endoskopie, gastroskopie – vyšetření jícnu, žaludku a dvanácterníku
  • Dolní endoskopie, koloskopie - vyšetření tlustého střeva
  • Laboratorní vyšetření
  • Ultrazvuk 
  • Zavádění intragastrického balonu - více informací ke stažení zde

Během endoskopických vyšetření provádíme i různé léčebné zákroky

  • Odstranění polypů
  • Zastavení krvácení
  • Ošetření jícnových varixů

Nemějte z gastroskopie obavy. Nabídneme vám šetrnější alternativu

V posledních letech vznikla v Japonsku nová vyšetřovací metoda - transnasální gastroskopie (vyšetření žaludku přístrojem zavedeným nosem). Při zavádění ústy si někteří pacienti i přes lokální znecitlivění stěžují na pocit dávení. Ten je vyvolán drážděním kořene jazyka zaváděným endoskopem. Nově vyvinutý videoendoskop je tenký a lze ho zavést lokálně znecitlivěným nosem.  

Přístroj se při průchodu nosem nedotýká jazyka, nedochází tedy k vyvolání dávivého reflexu. Také bolestivost vyšetření je výrazně snížena. Další výhodou je možnost komunikace mezi pacientem a lékařem během celé doby zákroku. 

Transnasální endoskopii ocení zejména ti, kteří již gastroskopii v její klasické formě zažili s negativními projevy. 

Ukázka gastroenterologie

Informace pro pacienta před gastroskopií

Esofagogastroduodenoskopie je endoskopické vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku.

Provádí se pomocí ohebné sondy o průměru 10 – 12 mm (endoskopem). Obraz je přenášen optickými vlákny nebo elektronikou. Na našem pracovišti používáme pouze moderní elektronické videoendoskopy. Vlastní vyšetření trvá v průměru 3 - 10 minut, závisí však na povaze nálezu. Vyšetření se provádí vždy nalačno.

Informace a postup přípravy k vyšetření střev (kolonoskopii)

Stáhněte si detailní pokyny zde