Upravit stránku
Někdy, a to ani při nejlepší snaze, nemusí být konzervativní léčba úspěšná. Nebo úspěšná je, ale problémy s váhou se po čase vrátí – pak hovoříme o tzv. jo-jo efektu. V takovém případě pro Vás může být řešením chirurgická léčba, která v posledních dvaceti letech získala v celém vyspělém světě významné uznání a podporu mezi lékařskou veřejností i pacienty.
A není to jen otázka Vaší váhy. Chirurgická léčba pomáhá výrazně zlepšit, či úplně vyléčit, celou řadu přidružených onemocnění, jako například cukrovku 2. typu, vysoký krevní tlak, poruchy v oblasti metabolismu cholesterolu a lipidů, a mnoho dalších. Zcela vyléčit, či významně zlepšit, lze dnes chirurgickou cestou i diabetiky závislé na inzulínu a to tak, že více než 70 % z nich si za několik týdnů až měsíců po operaci nemusí inzulín vůbec aplikovat.
Vždy je však důležité si pamatovat, že chirurgické řešení je pouze jedním z prvků velké skládačky Vašeho zdraví. Není možné si myslet, že po operaci nebudete muset změnit svoji životosprávu, nebo že operace vyřeší vše za Vás. Takový přístup by mohl vést k závažným zdravotním komplikacím.
Náš tým OB KLINIKA

Pokud se chirurgická léčba ukáže ve Vašem případě jako vhodné řešení, dostane se Vám v OB Klinice toho nejlepšího, co můžete v České republice získat. Náš tým provádí ročně několik stovek takových operací, našimi ambulancemi projde ročně více jak 10 000 pacientů. Jsme největší komplexní centrum pro chirurgickou léčbu obezity nejen v České republice, ale v celém regionu střední a východní Evropy. Disponujeme dvěma špičkově vybavenými operačními sály a moderním lůžkovým oddělením se vstřícným personálem. A veškerá péče je hrazena zdravotními pojišťovnami, takže se nemusíte obávat finančních dopadů léčby.

Zajímá Vás, jak změnila léčba kvalitu života jiných pacientů, kteří se s obezitou za pomoci OB Kliniky úspěšně vypořádali?

Plikace žaludku

Plikace žaludku je nová bariatrická operace s restrikčním účinkem. Provádí se laparoskopicky a principem je zmenšení objemu žaludku, podobně jako při sleeve gastrektomii.

Bandáž žaludku

Tento zákrok spočívá v umístění silikonové manžety (pásku), která je na vnitřní straně vybavena měkkým balónkem, kolem horní části žaludku. Tak se žaludek rozdělí na dvě části ve tvaru přesýpacích hodin a výrazně se tak omezí množství potravy, kterou budete moci přijímat.

Biliopankreatická diverze

Malabsorpční výkony ovlivňují (snižují) trávení v oblasti tenkého střeva. Výsledek spočívá v zásadním omezení vstřebávání výživných látek (a energie) z potravy, zároveň se operací zmenší celkový objem žaludku.

Částečná jejunální diverze

Jedná se o chirurgickou operaci, která mění dráhu potravy v tenkém střevu. Vytvoří propojení střeva ze strany na stranu, kterým umožňuje, aby určitá část živin prošla zkrácenou, než obvyklou cestou tenkým střevem.

Objednejte se na vstupní vyšetření