Upravit stránku

PhDr. Jitka Herlesová, Ph.D.

PhDr. Jitka Herlesová, Ph.D. pracuje na OB Klinice jako psycholožka a psychoterapeutka.

Vystudovala Katedru Psychologie FF UK v Praze, kde roku 2007 složila rigorózní zkoušku. Pokračovala v doktorském studiu s tématem „Psycholog a bariatrická léčba obezity“, které dokončila roku 2017.

V roce 2012 absolvovala pětiletý výcvikový kurz Kognitivně behaviorální terapie v Odyssea, Mezinárodním institutu KBT. Dále absolvovala Somatické koučování (uznáno ICF). 

Jako členka Psychologické sekce České obezitologické společnosti je spoluautorkou národních „Doporučení k psychologickému vyšetření před bariatrickou operací“.
Je autorkou několika kapitol v publikacích o bariatrické léčbě obezity. Přednáší na českých i mezinárodních kongresech. Podílí se na výuce na Katedře Psychologie FF UK.

Je členkou České obezitologické společnosti (ČOS ČLS JEP), České společnosti pro Kognitivně behaviorální terapii (ČSKBT), International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders (IFSO) a European Society for Sexual Medicine (ESSM). Je členkou redakční rady Obesity Surgery Journal (FD – Communications Inc., Toronto, Kanada).


2009 - dosud        Psycholožka, OB Klinika

2006 – 2009          Psycholožka, Klinické centrum Iscare Lighthouse

2005 – 2008          Konzultantka Linky Psychopomoci, ČAPZ

2005 – 2007           Konzultantka Linky důvěry, Krizové centrum Riaps
 


Mgr. Iva Belasová

Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor klinická psychologie a léčbě obezity se věnuje od roku 1993. Řadu let působila jako psychoterapeut působící v rámci klubu STOB. 

Od roku 2002 pracovala jako vedoucí poradny snižování hmotnosti Merrylinka. Podílela se na několika motivačních hubnoucích projektech. Ve spolupráci s Českým rozhlasem organizovala projekty: Těžká sázka a Dovolená s novým pasem, Chcete zas štíhlý pas a  Na prázdniny bez batohu, které pomohly stovkám klientů zbavit se kil navíc. Současně je i spoluautorkou řady edukačních materiálů, např. Talířků pro zdravé hubnutí.

Kromě léčby obezity působila i při koordinaci řady projektů pro pacientské organizace, spolupracovala s organizaci Práce postižených. 

Od roku 2013 působí na OB klinice, kde provádí převážně psychologická vyšetření před bariatrickou operací, současně provozuje i soukromou obezitologickou a psychologickou praxi. 

Je členkou České obezitologické společnosti (ČOS) – psychologické a bariatrické sekce a je absolventem Postgraduálního obezitologického semináře.