Recepce: pondělí - pátek 07:00 - 17:00 |  objednání: 255 725 111 |  bezplatná linka: 800 888 974


Při léčbě obezity je vždy nutná pomoc odborníků

Obezitu nelze vnímat pouze jako zvýšené množství tuku v těle, ale jako chronické a závažné onemocnění, které stále více postihuje civilizaci. Lze dokonce hovořit o epidemii obezity. Odborníci z OB kliniky nabízí pomoc při obezitě již přes 10 let.

Jako jedno z mála nestátních zdravotnických zařízení jsme získali certifikaci ISO 9001 od prestižní německé společnosti TÜV SÜD. Nenechte obezitu, aby dále ohrožovala Vaše zdraví a objednejte se k nám do poradny včas.

Příčiny obezity a její rizika

Obezita vždy vzniká nepoměrem mezi příjmem a výdejem energie. Podílí se na ní ale i další faktory - jako jsou genetické předpoklady či jiná onemocnění, která vedla ke změnám stravovacích návyků či omezení fyzické aktivity. Obezita vede při delším trvání k poškození zdraví a zvýšení rizika vzniku vážných chorob, proto je její léčba nezbytná.

Léčba obezity jako spolupráce několika odborníků

Léčba obezity je nejúspěšnější při multidisciplinárním přístupu, tzn. je-li prováděna ve spolupráci více odborníků - internisty, diabetologa, nutričního specialisty, chirurga, gastroenterologa a v neposlední řadě také psychologa. Poradenství při obezitě je nesmírně důležitou součástí celé léčby. Léčba každého pacienta je velmi individuální a je nutné stanovit její vhodnou kombinaci, díky které dosáhnete nejen snížení hmotnosti, ale také kvalitnějšího života. Důležitým předpokladem úspěchu je i dobrá spolupráce pacienta.

Základní přístupy léčby obezity:

  • Konzervativní léčba je vždy první krokem v boji s obezitou. Jednotliví odborníci Vás vyšetří a pomohou se změnou životního stylu, poradí vám s úpravou jídelníčku, pohybových aktivit, popřípadě určí vhodnou medikaci. Inspirujte se příběhem slečny Kristýny, která za pouhý rok zhubla 41 kg!
  • Chirurgická léčba neboli bariatrická chirurgie trvale vyřeší vaše problémy s obezitou. Pomáhá léčit cukrovku 2. typu, hypertenzi a další závažná onemocnění. V loňském roce jsme provedli přes 400 úspěšných bariatrických operací.

Pacienti trpící třetím stupněm obezity, tzv. morbidní obezitou, musí ve většině případů podstoupit bariatrickou léčbu. OB klinika je největším bariatrickým centrem ve střední a východní Evropě.

Zákroky spojené s léčbou obezity

Plikace žaludku Bandáž žaludku Biliopankreatická diverze
Plikace žaludku je nová bariatrická operace s restrikčním účinkem. Provádí se laparoskopicky a principem je zmenšení objemu žaludku, podobně jako při sleeve gastrectomii. Tento zákrok spočívá v umístění silikonové manžety (pásku), která je na vnitřní straně vybavena měkkým balónkem, kolem horní části žaludku. Tak se žaludek rozdělí na dvě části ve tvaru přesýpacích hodin a výrazně se tak omezí množství potravy, kterou budete moci přijímat. Malabsorpční výkony ovlivňují (snižují) trávení v oblasti tenkého střeva. Výsledek spočívá v zásadním omezení vstřebávání výživných látek (a energie)z potravy, zároveň se operací zmenší celkový objem žaludku.


Buďte pravidelně informování

Nechte si zasílat novinky z oblasti obezitologie.

Buďte pravidelně informování

PROGRESS MEDICAL      Logo KPZ

© 2018, OB KLINIKA a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑